Výběr vytápění, TČ voda-voda, umístění TČ vzduch-vzduch
předchozí | další |
- je nějaký finanční rozdíl v nákladech na vytápění při vytápění elektřinou mezi lokálními přímotopnými panely v jednotlivých místnostech a použitím elektrokotle s teplovodním topením (radiátory nebo podlahové)?
- TČ země-voda s plochým kolektorem, předpokládám, pro malý rozměr pozemku není reálné. Vrt je také velmi komplikovaný, nejen pro vysokou cenu, ale i pro obtížný přístup na pozemek (ze tří stran sousedi, ze čtvrté dům, zahrada je za domem a kolem domu je průchod šíře cca 1-2m). Pochopil jsem zde z Vašich odpovědí, že pro 12kW bych potřeboval vrt cca 100m hluboký?
- na pozemku je kopaná studna hluboká cca 10m. Šla by tato na nějaké řešení TČ použít (např.voda-voda)?
- pokud žádná z předchozích variant nebude vhodná, pak zřejmě zbývá TČ vzduch-voda (např. Zubadan 11). Jaká jsou pravidla pro jeho umístění (vzdálenost od domu, výška nad terénem, nad úrovní podlaží domu apod.)? Může být umístěno kdekoli, např.na střeše domu? A může být zakryto, např. v nějakém přístřešku? Obávám se vandalizmu, pokud bude celé drahé zařízení umístěno nechráněno bez dozoru venku na pozemku.
Velmi děkuji za odpovědi.
Libor
- 3. 2. 2012 11:54
- Libor
- Vrt spíše 130 m. Posouzení zda se dá nebo nedá vrtat je lepší nechat na vrtařích. Občas dokáží zázraky:-))
- řešení voda/voda nedoporučujeme
- může být prakticky kdekoli, kde nebude vadit hluk. I střecha je možná, ale je nutné vyřešit odvod kondenzátu. Přístřešek potřebný není.
- 4. 2. 2012 09:18
- Správce
předchozí | další |