TČ do malého domu.

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
vybíráme TČ vzduch/voda pro malý RD 50m2 bohužel tepelnou ztrátu objektu neznáme. Stěny jsou ze škvárobetonových tvárnic tl. 30cm, zateplení stěn bude polystyren 20cm a strop bude zateplen 30cm minerální vaty, okna dřevěná, dvojsklo. Polovina podlahové plochy bude vytápěna podlahovým topením a zbylé prostory radiátory. Ohřev TUV pro 2 osoby.
Oslovil jsem 7 výrobců TČ a odpověď pouze od firmy IVT a MasterTherm. IVT odhaduje ztrátu do 5kW a MT 3kW.
IVT navrhlo Air x70 s elektrokotlem 9kw což mi přijde jako předimenzované, proti tomu MasterTherm navrhl BoxAir 22I (inverter 2-7kW). Máte prosím nějaké doporučení pro TČ s takto malým výkonem?
  • 15. 11. 2019  15:13
  • Zdeněk

Výkon těch tepelných čerpadel bude podobný. Asi se dá vzít i menší IVT X 50. Kotel 9 kW, je většinou standardně součástí tepelného čerpadla bez ohledu na velikost domu a v regulaci se pak nastavuje omezení jeho maximálního výkonu.
V malém domě je potřeba ohlídat minimální množství topné vody v topném systému a případně přidat malý akumulátor, kvůli režimu odtávání.

  • 17. 11. 2019  16:39
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku