Voda v topném systému
předchozí | další |
Mám TČ IVT AirX 130 (vzduch-voda). V provozu cca 2 roky. Před koncem roku systém doplněn o taktovací nádobu kvůli neustálému padání do chyb díky chytrým elektrohlavicím pro regulaci vytápění. V rámci instalace taktovací nádoby mi pracovník IVT udělal rozbor vody, co je v systému, a závěrem je, že voda je příliš železitá a je třeba kompletní vyčištění systému (vyčerpání, vyčištění, napuštění) - odhadovaná cena cca 20 000,- Kč. V současné době čekám na termín vyčištění a neustále cca 3x denně čistím filtry a restartuji TČ - padání do chyby kvůli sníženému průtoku + systém šatně topúí a špatně ohřívá vodu + sítka ve filtrech jsou pokaždé úplně zanesená + na průtokoměry už není téměř vidět. Do systému byla napuštěna pitná voda z obecního řádu.
Můj dotaz zní: neměla realizační firma naplnit systém "zaručeně kvalitní vodou" (např. přefiltrovanou, či jinak upravenou)? Do systému by asi neměla přijít jakákoliv voda....
Děkuji
Honza S.
- 11. 3. 2021 10:38
- Honza S.
Topný systém můžete napustit přes demineralizační patrony, nebo normální vodou a tu pak v systému chemicky upravit pomocí inhibitorů. Proto asi technik dělat ten rozbor vody, aby podle něj zvolil odpovídající chemickou úpravu.
- 12. 3. 2021 10:45
- Správce
Rozboru rozumím.
Spíš mi jde o to, zda neměl být systém od začátku naplněn vodou, která zaručí, že se takto "nezkazí".
- 12. 3. 2021 10:51
- Honza S.
Problém totiž není jen ve vodě, ale i ostatních prvcích topného systému, které jsou z různých materiálů a mezi sebou reagují. Zvlášť u starších systémů je mnohdy lepší nechat v nich vodu která tam je, než dávat novou byť upravenou.
- 14. 3. 2021 09:30
- Správce
předchozí | další |