TČ ACOND - zázrak?
předchozí | další |
dům TZ 13kW, radiátory
Pečlivě si zjišťuji technické informace, a narazil jsem na toto české čerpadlo. Např. model PRO-Rekonstrukce (SVT25576) má dle štítku pro radiátor SCOP A+++. (Pdesign x SCOP W55 [kW x 1] 10,17 x 3,93).
Sezónní energetická účinnost vytápění pro střední klima 155%! Což mi přijde oproti jiným naprosto nadstandardní. např. IVT AIR 130 má účinnost pro střední klima W55 143%. SCOP pro W55 jsem nedohledal, ale bude nižší, protože má ve štítku pouze A++.
Dost těžko se to pro vodu 55°C srovnává, protože u většiny TČ nelze v dokumentaci COP, SCOP srozumitelně dohledat. Ale i porovnání pro vodu 35°C Acond všechno drtí, i s výstupem vody až 70°C. Tak nevím, buď je v tom nějaký háček, nebo máme opravdu dobré vývojáře. Obecně je problém, že technické informace, kterých je opravdu spousta, jsou nejednotné a dá se s nimi asi trošku čarovat. Mohu poprosit o názor na technické parametry. Děkuji
- 4. 4. 2022 12:37
- Pavlík
Vyšší výstupní teplota sice umožňuje použití tepelného čerpadla i pro jinak nevyhovující radiátorové topné systémy, ale je potřeba si uvědomit, že tepelné čerpadlo tak má výrazně vyšší spotřebu elektřiny než při provozu do nízkoteplotních radiátorů. Při dnešních vysokých cenách elektřiny je většinou lepší zvětšit radiátory (pokud je to technicky možné) a topit čerpadlem s výstupní teplotou 55°C a nižší spotřebou elektřiny než mnohem dráže do malých radiátorů na 70°C.
- 8. 4. 2022 12:23
- Správce
předchozí | další |