TČ - vytápění části domu
předchozí | další |
My však máme něco málo vlastního dřeva, navíc trocha dřeva bude asi i do budoucna, není to mnoho, ale co zase s ním? Tak ještě zvažujeme další varianty i proto abychom měli k tepelnému čerpadlu alternativu.
Dále by nás zajímalo, my vlastně neznáme jaké má dům ztráty a vlastně vůbec nemáme představu o tom jakou tep. čerpadlo má spotřebu el. energie. resp. , jak si udělat modelové příklady, alespoň přibližně, např. venku je 10 °C, v domě chci mít 20°C, kolik to "sežere " za den.
Další věc- v domě žije 1 osoba , důchodkyně 80+, využívá jen část domu, i kdyby vytápěla přízemí, přijde mi zbytečné vytápět patro. Celkem máme 5 radiátorů v přízemí a 3 v poschodí. Určitě nepotřebuje vytápět celý dům. Pro důchodkyni by to byl i fin. luxus. Maximálně poschodí temperovat. Možná v budoucnu někdy ano, ale nyní ne. Ze 4 místností v přízemí obývá 2 + koupelna a chodba. Jak vyřešit toto? Právě proto píši s prosbou o radu, jak si udělat nějakou představu o budoucích nákladech. Aby to vůbec zaplatila. A hlavně o jakém typu tep. čerpadla uvažovat.
Jak jsem uvedla, vzhledem k vlastnímu dřevu, co uvažovat nad nějakým bivalentním způsobem vytápění? Nebo podzim a jaro - přitápění tepelných čerpadlem, leden - únor topení dřevem, třeba jen do té část domu, co se obývá, a tepelné čerpadlo třeba úplně vypnout? Nebo to nějak kombinovat??
A co kdyby v domě nebyl nikdo? Paní byla hospitalizovaná cca 14 dní v zimě, třeba pro tento případ dá se nastavit teplota v domě třeba na 12-14 °C, ale zase aby čerpadlo pořád nespínalo ( jako aby nebylo předimenzované či poddimenzované) , nejsem odborník , ale asi chápete - prostě uvažujeme různé varianty...
Děkuji MK
- 26. 7. 2022 20:57
- Milada
Pokud potřebujete vytápět jen dvě místnosti pro jednoho člověka, mohlo by stačit i tepelné čerpadlo vzduch/vzduch, které bude výrazně levnější a jednodušší na montáž.
- 1. 8. 2022 07:57
- Správce
předchozí | další |