IVT Air 90
předchozí | další |
můj dotaz pravděpodobně zapadl tak ho opakuji:
- je mi i díky tomuto webu známo, že na počtu startů (cyklování) čerpadla má vliv mnoho faktorů, přesto vzhledem k dlouholeté praxi a zkušenostem s TČ jse jistšě schopen posoudit (stanovit ) tzv. běžný, únosný, normální počet startů např. za sezonu - u mého čerpadla mi dle stavu k dnešnímu dni vychází cca 2 500 startů za sezonu (250 dnů), je tento počet tzv. normální?
- jaký je vliv nstavení oběhového čerpadla na fci TČ? Je lepší, když tzv. jede na vyšší výkon, i když topení funguje při např. polovičním výkonu?
- úprava topné křivky - pokud upravuji TK jak postupovat? Měnit patní bod, koncový bod nebo oboje. Jaké to má zákonitosti?
Děkuji. MN.
- 10. 3. 2023 09:46
- Miloš Novotný
Oběhové čerpadlo by si samo mělo hlídat a přizpůsobovat průtok aktuálnímu výkonu čerpadla. Pokud ho máte napojené z regulace tepelného čerpadla a ne samostatně, tak by to tak mělo fungovat automaticky.
Základní změna je sklopení křivky, nebo její paralelní posun. Pak má většina regulací možnost nějakého jemnějšího doladění křivky. Jak je to přesně ve vaší regulaci nevím.
- 15. 3. 2023 11:15
- Správce
Snad ještě k tomu oběhovému čerpadlu. Čerpadlo je zapojeno přes vnitřní jednotku TČ, ovšem je na něm i mechanické nastavení dle stupnice 1 - 6, v současné době je nastaveno na maximum, ovšem topení funguje i při nastavení na 3. Nevím zda se tím zbytečně nenamáhá..
- 16. 3. 2023 11:16
- Miloš Novotný
Oběhové čerpadlo topného systému se ručně nastaví na průtok, který odpovídá projektu vytápění. Není-li průtok specifikován, tak při všech otevřených armaturách na topném systému by měl být rozdíl teplot u podlahovky cca 5-7K, u radiátorů 7-10 K.
Počet startů kompresoru v zásadě nedokážete ovlivnit nastavením TČ. Zásadní je poměr dimenzování výkonu TČ k tepelné ztrátě a zda měníte průtok topnou soustavou uzavíráním smyček podlahovky nebo termostatických hlavic na radiátorech.
- 20. 3. 2023 07:46
- Správce
předchozí | další |