Změna funkčnosti TČ Daikin Altherma 3 H HT 16 kW po aktualizaci FirmWare
předchozí | další |
Na podzim loňského roku jsme si nechali nainstalovat výše uvedené TČ. Odborník spočítal tep. ztrátu domu na 12 kW a navrhl otopný systém - radiátory - o celkovém výkonu 14 kW. Společnost která měla k těmto parametrům doporučit a nabídnout vhodná TČ navrhla 12 kW. Na moji žádost byla nabídnuta i varianta 16 kW, která byla také nainstalována. S instalací jsme byli spokojeni, drobné nedostatky byly odstarněny.
S provozem TČ jsme byli maximálně spokojeni. V celém rozsahu venkovních teplot až do -10 °C byla schopna jednotka vytvořit komfort 23 °C, bez použití záložního zdroje, jak deklarují podklady od výrobce. (5 hod záložního zdroje - použito na rozběh po výpadku proudu a jako pomoc při odmražení - na 2200 hod. celkového provozu.
Minulý týden došlo na jednotce k aktualizaci firmware (provedl technik - na příkaz výrobce). Údajně jako ochranu proti praskání výměníku.
Po aktualizaci je TČ v provozu cca 3 dny, teplota venku ještě nebyla pod - 2 °C záložní zdroj byl použit již 3 hodiny. Takže použití záložního zdroje je více jak desetinásobné a to i za relativně vysokých teplot.
TČ se chová jako o několik tříd měně výkonné, náběh na teplotu otopné vody (jednotka HT) na 44 °C je bez pomoci záložního zdroje nemožný a trvá i tak násobně déle.
U ohřevu TUV tento deficit nepozorujeme, natopení je příkladně rychlé, bez výkonového deficitu).
Prosím o radu jak postupovat. Až do nedávna bezproblémové zařízení je nyní zcela neefektivní. Původně jsme museli při teplotách kolem 0 ˚C teplotu otopné vody korigovat o 2 °C, nyní při stejných venkovních teplotách jen tak tak stačí. Co se bude dít při - 7 nebo - 10 °C ani nedomýšlým.
Předem mnohokrát děkuji za vyřízení mého dotazu.
S pozdravem Jan Vacek
- 14. 1. 2024 10:48
- Jan Vacek
Jan Vacek
- 14. 1. 2024 11:03
- Jan Vacek
- 18. 1. 2024 09:07
- Správce
předchozí | další |